Що таке L-Тіанін (L-Теанін)

L-Тіанін – природний релаксант, що отримується з листя камелії китайської (зелений чай), а також з базидіоміцетів гриба Boletus badius. За структурою тіанін схожий на медіатор збудження – глутамат, а також сприяє синтезу нейромедіатору гальмування – ГАМК (гамма-аміномасляна кислота). Перший прискорює передачу сигналів між нервовими клітинами, підвищуючи працездатність мозку: легше і швидше думається. Другий гальмує передачу сигналів у дорослих нейронах, підсилює вироблення в молодих і покращує кровообіг мозкових тканин. Подвійна паралельна дія має масу позитивних ефектів при дозованому вживанні.

Назв у L-теаніну досить багато: гамма-глутамілетіламід, 5-N-етил-глутамін, L-Тіанін, проте суть не змінюється. У магазинах його можна купити в таблетованій або капсулованій формах. Потрапляючи в організм, активний компонент проходить так званий гематоенцефалічний бар’єр – фізіологічний бар’єр між кровоносною системою і ЦНС – і через півгодини з моменту вживання починається ефект, який триває від двох до восьми годин (все дуже індивідуально, також має значення прийнята порція).

Ефект від прийому Л-Тіаніна

Релаксація

У стані страху, переживань або депресії по тілу спостерігається м’язова напруга, а також так званий «спазм» в області грудей або сонячного сплетіння (особливо, коли чогось боїмося). Тобто страх посилюється, якщо м’язи неусвідомлено напружені. Виходить замкнуте коло, так як у сучасної людини м’язи напружені постійно.

Проведіть експеримент: намалюйте на внутрішній частині руки хрестик і в стресовій ситуації подивіться на нього. Цей хрестик повинен вам нагадати, що «зараз» потрібно розслабити трапецію (навіть після прочитання зверніть увагу на те, що ваша трапеція або інші м’язи неусвідомлено були напружені). Як показує практика, в 99 випадків людина неусвідомлено напружує м’язи, навіть сидячи в маршрутці. З іншого боку, якщо м’язи повністю розслаблені, то тіло просто впаде.

Амінокислота L-Тіанін блокує зв’язування L-глутамінової кислоти з глутаматними рецепторами в головному мозку, це в свою чергу впливає на психологічний і фізичний стан людини. Якщо ути точніше, то знімається штучний непотрібний «спазм» по всьому тілу, який переслідує будь-яку людину. Залишається лише та м’язова напруга, яка необхідно в даний момент. Саме для цього культуристи приймають перед тренуванням Л-тіанін, щоб не витрачати енергію на зайву роботу м’язів, а цілеспрямовано прокачувати якусь групу.

У зв’язку з цим нормалізується робота травної системи, дихальних шляхів і кровообігу. При цьому, на відміну від інших релаксантів або антидепресантів, прийом теаніну виключає штучну сонливість. Наприклад, перед важливим співбесідою або іспитом, л-тіанін зменшить надмірне потовиділення, неприємний запах від тіла, вулканізм і задишку.

Нейрометаболічна (ноотропна) дія

Дозування в 200 мг теаніну активізує так звані альфа-хвилі (електричну активність мозку на частоті 8-12 Гц). Така активність спостерігається в розслабленому, можна сказати умиротвореному стані. При цьому активізується креативне мислення і розвиток здатності до вирішення проблем. Якщо уявити, що якусь матеріальну точку ділити навпіл, то виявиться, що робити це можна до нескінченності. Також і в житті людини: може бути нескінченний вибір варіантів, правда, люди в напруженому стані зациклюються тільки на одному, думаючи, що виходу із ситуації немає. Тіанін підсилює мозкову активність таким чином, що, здавалося б, нереальне і нездійсненне завдання стає здійсненним, або знаходяться варіанти для його вирішення. Більш того, поліпшується процес сприйнятливості і самонавчання: будь-яка інформація, що надходить, запам’ятовується простіше й не забувається. При цьому релаксуючий ефект, описаний вище, виключає різноманітну паніку і дозволяє подивитися на ситуацію тверезо.

Поєднання L-Тіаніну зі стимуляторами

Прийом теаніну зі стимуляторами поліпшує інтелектуальні здібності людини за рахунок згладжування підвищеного тиску і розширювання судин в головному мозку. Так, всього 200 мг тіаніну і 200 мг кофеїну підвищують ментальну і когнітивну концентрацію (за численними дослідженнями, що менше ніж на 20%).

Більш того, прийом теаніну (незначно) покращує якість сну. Наприклад, у людей, які страждають на шизофренію, завищена активність дофаміну, як ніби вони постійно п’ють каву або зневоднений кофеїн. Регулярний прийом 250 мг теаніну заспокоює і сприяє позбавленню від безсоння. Однак не слід забувати, що у кожного індивідуальний випадок, якщо ви підсіли на снодійне, то теанін не допоможе.

Практика застосування тіаніну

Для підвищення інтелектуальних здібностей досить випивати по 100-200 мг тіаніну в поєднанні з чашкою кави або кофеїну (100-300 мг – залежить від людини) кожен день або через день протягом двох тижнів.

Для релаксації краще приймати по 200 мг через день протягом двох тижнів. Далі зробити перерву на один-два тижні. В іншому випадку доведеться підвищувати дозування.

Для позбавлення від депресії 200-400 мг через день.

Зверніть увагу: чим частіше ви будете приймати тіанін, тим менше він буде на вас діяти. Якщо ви дійдете до разової порції 1000 мг і не будете відчувати ефект, то підвищувати дозування немає сенсу. Щоб ефективність препарату не губилася, після двох-трьох тижнів прийому препарату робіть перерву.

Джерело: metronews.ru

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий