Які взагалі макро- та мікроелементи найбільш необхідні пшениці для оптимального росту та розвитку? Їх можна розташувати у наступному порядку за ступенем важливості: перше місце віддається, звичайно, азоту, друге – фосфору, потім – калій. Також є потреба цієї рослини у кальції, магнії, сірці, бору, міді, залізі, марганцю, цинку, молібдену. Звичайно, на цьому перелік не закінчується, проте всіх інших елементів пшениця потребує у дрібних кількостях.
Сульфат магнію: секрети успіху у вітчизняних аграріїв
Вказана хімічна суміш користується чималою популярністю серед спеціалістів українського аграрного сектору. Пояснити це просто: розчин сульфату магнію володіє надзвичайно вагомим ефектом на пшеницю у поєднанні з іншим мінеральним добривом – карбамідом.
Сірка і магній – це основні складові сульфату магнію, вони вважаються сильнодіючими біогенами. У кожного з них своя роль: сірка входить до складу амінокислот рослин та допомагає азоту засвоюватись. Магній приймає участь у процесі хлорофілу, а ще – впливає на засвоєння пшеницею фосфору. Крім того, завдяки сульфату магнію поліпшується і якісний склад зерна пшениці.
Позитивні якості даного мінерального добрива
- Володіє чудовими фізичними характеристиками, завдяки яким легко зберігається та зручний у використанні.
- Швидко розчиняється у воді, що, до речі, відіграє важливу роль при змішуванні сульфату магнію із іншими добривами або пестицидами у бакових сумішах. Також можна поєднувати із регуляторами росту культур.
- Відсутність хлору у складі – ще один плюс, особливо для ґрунтів і сільгоспкультур, які негативно на нього реагують.
- Розчин сульфату магнію можна застосовувати у різні способи і терміни: і при основному обробітку, і для позакореневого підживлення пшениці.
- Немає значення, якою системою поливу володіє господарство, адже для використання даного добрива підійде будь-яка.